Павлина Иванова: Моето е динамиката, да правим още и още

*  „Този ремонт го определям като един билет за бъдещето за Природонаучен музей в Черни Осъм… Много е важно да поясним, че музеят ще отвори на 1 юли с ремонтирана сграда, но за обновяване на пространствата вътре ще трябва още време“ * „Проблемите не са по-различни от тези на всички мои колеги в страната. Да привлечем мотивирани хора и да ги задържим, защото хората правят институцията“ * „Когато градиш нещо, ставаш много уязвим за тези, които рушат и са сигурни, че „нищо не става в тая държава“

Интервю
ПРЕДИ шест години, през 2020 г., в някаква степен изненадващо, пристигналата от София Павлина Иванова пое ръководството на Природонаучния музей в с. Черни Осъм (ПНМЧО). Защо изненадващо? Въпреки националната си известност ПНМЧО бе някак прекалено местен, създаден от местен човек, ръководен през годините от местни хора, общински като статут, и подобно „отваряне“ изглеждаше... 

 

©2009 Троян 21 | Template Blue by TNB | Вход Публикация Коментари Редактиране Управление Оформление Изход | RSS | ЛИЦЕНЗ |